Czym jest hipnoza?

Czym jest i jak działa hipnoza?

Hipnoza jest skuteczną metodą zmiany jaką chcesz osiągnąć w swoim życiu.
Jest naturalnym stanem umysłu, w którym masz lepszy dostęp do własnych emocji oraz wspomnień, co pomaga wprowadzać sugestie, a tym samym osiągać to czego Ty sam/a chcesz.

Ważne!

Jeśli terapeuta da sugestię, która Ci się nie spodoba, Twój umysł ją natychmiast odrzuci! Nie ma innej możliwości. Podczas hipnozy masz pełną kontrolę nad sobą, swoim umysłem, słowami, czynami, reakcjami itp. Przyjmiesz tylko to, co zechcesz. Dlatego jeśli tak naprawdę nie chcesz wprowadzić zmian do swojego życia, nic się nie zmieni.
Terapeuta ma za zadanie prowadzić Cię, wspierać, dbać aby proces Twojej zmiany szedł w tym kierunku w którym Ty sam/sama tego chcesz.

Kiedy jesteś w hipnozie nie śpisz, jesteś w pełni świadomy/a i skoncentrowany/a na swoich oczekiwaniach i możliwościach. Masz pełną kontrolę nad tym, co się dzieje dookoła. W każdej chwili możesz podjąć świadomą decyzję o otwarciu oczu i zrobisz to bez trudu.

Stanu hipnotycznego transu doświadczasz automatycznie i spontanicznie wiele razy w ciągu dnia. Są to momenty zaraz po przebudzeniu i niedługo przed zaśnięciem a także chwile, kiedy zamyślisz się, fantazjujesz, marzysz, czytasz w skupieniu, oglądasz uważnie telewizję. Jeśli zdarzyło Ci się jechać samochodem i tak się zamyślić, że nawet nie wiesz kiedy przejechałeś/łaś jakiś odcinek drogi, lub źle skręciłeś/łaś? Oznacza to, że byłeś/byłaś w stanie hipnozy. Samochód prowadził Twój umysł podświadomy. Twój świadomy umysł zajmował się wówczas czymś zupełnie innym (może rozmyślał, wspominał lub coś planował).